Naše oddíly

„Naše družiny jsou jako rodina na výletě – když se snažíme udělat oheň, vždycky se někdo spálí a někdo zase zapomene dřevo!“

Chameleoni (Světlušky)

Holky od 6 let
Setkávání každé v pondělí od 17:00
Vedoucí: Macek, Jana J.
Pokřik: Proměnlivý chameleón, má rád věci srandovní, nikdy nevíš, zda je to on, protože nic nepoví. Když se naštve barvu změní, jdi mu radši z cesty nebo tě pošle v zapomnění ránou svojí pěstí.

Vítejte v oddílu Světlušek! Jsme jediná družinka chameleonů, která se specializuje na pružnost, adaptabilitu a schopnost přizpůsobit se. U nás se vaše děti budou bavit, objevovat nové věci a tvořit barevný svět skautingu. Připojte se k nám a zažijte nezapomenutelná dobrodružství!

Vlčata

Kluci od 6 let
Setkávají se každý čtvrtek 17:00.
Vedoucí: Pižin
Pokřik červené šestky: Červení jsou kluci dobří, pomáhají jako obří, dokáží i zabojovat, zlato stříbro vydolovat
Pokřik žluté šestky: Žlutá to je barva naše, zlata ohně slunce záře
Pokřik zelené šestky: My jsme šestka zelená dáváme si do těla, dřepy kliky dlouhý běh nikdy nám nedojde dech, jsme na práci jako ďas, jsi-li muž přijď mezi nás

Skautský oddíl vlčat se dělí na tři šestky – červenou, zelenou a žlutou. Naše oddílové šestky nabízejí dětem skvělou příležitost prozkoumávat přírodu, rozvíjet dovednosti a budovat nová přátelství. Jsme tu pro vaše děti, abychom je podporovali v jejich osobnostním růstu a učili je hodnotám skautingu. Připojte se k nám a sdílejte s námi radost ze skautských dobrodružství!

Sirény (Skautky)

Holky od 11 let
Setkávají se každé úterý od 17:00
Vedoucí: Nina
Pokřik:
Zkouška sirén „HUU, HUU, HUU“

Skautský oddíl Skautek představuje jedinou družinku – Sirény! Jsme odvážné dívky, které se naučily využívat svůj hlas pro dobrodružství a zábavu.

Společně objevujeme lesy, plujeme po řekách a rozvíjíme své dovednosti. Naše družinka tvoří harmonii, kdekoliv zazníme! Připojte se k nám a vytvoříme nezapomenutelné skautské zážitky pro vaše děti.

Benjamínci (Surikaty)

Kluci a holky již od předškoláků do 1.třídy
Setkávají se každou úterý 16:00-17:00.
Vedoucí: Alča
Pokřik:
Surikaty na hlídce navzájem se chrání, mají se rádi velice, společně si hrají

Skauti

Kluci od 11 let
Setkávají se každou středu od 17:00.
Vedoucí: Mišoň
Pokřik
Trosečníků: Pusté ostrovy, to jsou naše domovy, s loděmi vždycky ztroskotáme, nové kraje nalézáme

Pokřik Havranů: Havrani, to jsme my, požíráme mrtvoly, my jsme ptáci draví, taky mrchožraví.

Vítejte v skautském oddílu, který se dělí na Havrany a Trosečníky! Jsme tým odvážných skautů, kteří se rádi učí novým dovednostem, objevují přírodu a budují silné přátelství. Vaše děti se mohou těšit na nezapomenutelné zážitky, týmovou spolupráci a skvělou atmosféru. V našem oddílu vytváříme prostředí plné radosti, soutěží, kreativity a příležitostí pro rozvoj dovedností. Společně budeme budovat silné charaktery a nezapomenutelné vzpomínky!

Na schůzky s nimi potřebuješ:
  • Šátek
  • Zápisník a penál (s tužkou, propiskou a pastelkami)
  • Stezka
  • Nůž
  • Uzlovačka (lano o průměru 0,40,7 cm a délce zhruba 2 m)
  • KPZ (vyrábět se bude na jedné z prvních schůzek)
  • Oblečení vhodné na venkovní program